Wybór dentysty i protetyka, czym siÄ™ kierować? - Dentyści

Ubytek zębów to zawsze duży problem, zwłaszcza jeżeli są to zęby stałe. Jednak na szczęście protetyka jastrzębie to dobre rozwiązanie.

Korony w cenie

Dobrze zrobione korony zÄ™bowe powinny wytrzymać latami, zanim ulegnÄ… ukruszeniu czy innym uszkodzeniom. Nie jest prawdÄ

Wybór dentysty i protetyka, czym siÄ™ kierować? - Dentyści protetyka jastrzÄ™bie
…, że korony sÄ… wieczne, niestety ulegajÄ… wszelkim procesom fizycznym i chemicznym przez co tracÄ… swoje wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci. Najtwardsze korony ceramiczne wytrzymujÄ… Å›rednio 10 lat, jednak czÄ™sto dużo dÅ‚użej.

Dobry protetyk dobierze nam odpowiedni model korony do naszych potrzeb i trybu życia, ale za dobrego specjalistę trzeba czasem dobrze zapłacić. Może to odstraszać niektórych klientów, jednak na zdrowiu nie powinno się oszczędzać.


Implanty definicja

Implanty stomatologiczne (wszczepy śródkostne) ? protezy stosowane w celu odbudowy utraconego uzębienia. Wykonane są z tytanu, który jest metalem obojętnym dla organizmu i nie ma wpływu na zdrowie. Implanty stomatologiczne są produkowane w różnych kształtach, wielkościach i mogą mieć różnie modyfikowaną powierzchnię. Implantologia jest alternatywą dla klasycznych rozwiązań protetycznych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Implanty_stomatologiczne


Definicja z Wikipedii- Protetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna ? dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.). Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Protetyka_stomatologiczna